Nejčastější otázky našich klientek

Opravdu musím vyzvednout neprodané věci a peníze v uvedenou hodinu? Nemohla bych si pro ně přijít jindy?

Vyzvednutí v jiný den bohužel není možné. Prostory Komunitního centra nejsou uzpůsobeny k tomu, abychom pro vás uchovávaly vaše věci déle. Po uvedené době převzetí není možné zajistit jejich úschovu.


Mohu k prodeji přinést hračky?

Hračky ani knížky k prodeji na našem bazaru nepřijímáme. Je možné přinést jen velké hračky typu odrážedlo, hrací stolek, učící kostka, hrací deka pro miminka.


Může za mě peníze a věci přinést/vyzvednout někdo jiný?

Ano, je to možné, ale vždy po předchozí dohodě.


Jak je možné, že jsem se v 9:02 už nedostala mezi prodávající? 

Zájem o bazar v posledních letech velmi roste. Není výjimkou, že je kapacita zaplněna již během prvních dvou minut. Nebereme nikoho z protekce ani neplníme formulář předem. Snažíme se pro vás zajistit zcela férové podmínky.


Opravdu z bazaru nemáte pro sebe žádné peníze? Proč to tedy děláte?

My všechny, které na se na přípravě bazaru podílíme, jsme matky a snažíme se ulehčit dalším rodičům tím, že nabízíme možnost nakoupit si oblečení za nižší částky. Rády zveme nakupující do prostor Komunitního centra u kostela sv. Prokopa, který navštěvujeme s našimi rodinami. Věříme, že dobrovolná činnost pro druhé lidi má smysl a děláme ji rády. V neposlední řadě klademe důraz na ekologii. Tím, že nenakupujeme oblečení nové, šetříme naši Zemi.


Přijímáte k prodeji spodní prádlo?

Spodní prádlo k prodeji přijímáme, ale pouze v balíčcích nejméně po deseti kusech. Balík spodního prádla svažte dohromady provázkem a uveďte cenu požadovanou za balíček. Jeden balíček se počítá jako jeden kus oblečení.


Proč používáte nasplintované cedulky?

Cedulky, které na jednotlivé kusy oblečení splintujeme tzv. splintovací pistolí (jako v klasických secondhandech), při prodeji daného kusu odstřihneme a ponecháme si je. Na konci bazaru sečteme částku pro každou jednotlivou prodávající právě díky cedulkám, na kterých máme uvedenou vždy zkratku té které prodávající. Díky nim snadno rozlišíme, kolik komu náleží peněz a také podle nich poznáme neprodané oblečení, které po bazaru naskládáme zpět do zavazadel či tašek, ve kterých bylo přivezeno. 


Bojím se, že se nedostanu mezi přihlášené. Neměla bych zverbovat kamarádky, aby se přihlásily za mně? Budu mít pak větší šanci...

Prosím, aby se každá prodávající hlásila pouze jednou sama za sebe. Zdvojené přihlášky pak dělají nepořádek v přihlašovacím formuláři. Je-li někdo přihlášen dvakrát, automaticky přichází o možnost prodeje.


Když je o bazar tak velký zájem, proč nenavýšíte kapacitu prodávajících a neuděláte bazar v obou patrech Komunitního centra?

Zájem o prodej na bazaru je opravdu velký, ale klientela zůstává stále stejná. Na bazar přijde průměrně kolem 200 lidí. Aby se našim klientkám prodej vyplatil, není aktuálně potřeba prodejní místa navyšovat. Pokud bychom zaregistrovaly enormní nárůst návštěvníků, o této možnosti bychom uvažovaly.


Chtěla bych na bazaru prodávat, ale nevím, jak se dozvím, kdy bude další možnost přihlášení.

Sledujte tyto naše webové stránky nebo zašlete e-mail na uvedený kontakt s tím, že chcete být zařazena mezi zájemkyně o prodej na bazaru. Těm je zaslán informační e-mail vždy přibližně měsíc před zahájením bazaru.


Je u Komunitního centra možnost parkování?

Ano, Komunitní centrum má vlastní parkoviště a je možné na něm po dobu předávek i po dobu samotného bazaru zaparkovat.


Mám k prodeji komplet (např. tepláková souprava, čepička a rukavice, body a kalhoty). Počítá se jako jeden nebo více kusů?

Pokud máte k prodeji komplet, který jste již jako komplet zakoupili a je evidentní, že se skutečně o komplet jedná, počítá se jako jeden kus oblečení.


Máte nějakou radu, jak prodat co největší množství oblečení?

Ano, oblečení přineste vyprané, čisté, nejlépe vyžehlené. Ceny požadujte rozumné, obvykle se pohybují tak o 10% níže, než na internetových bazarech. 


Jak zaručíte, že se nám vrátí všechny věci? 

Snažíme se udržovat rodinnou atmosféru bazaru už od jeho počátku. Vždy se s prodávajícími na všem domluvíme. Během bazaru věci hlídáme a neustále rovnáme. Označené zboží na konci bazaru vracíme zpět do zavazadel a tašek jejich majitelek. Pokud nějaká cenovka upadne, věci vystavíme před předáním peněz a jejich majitelky si je převezmou. Věříme v poctivost a férové jednání druhých.